Saldo Bitcoinów na giełdach Spadek do 23 miesięcy Niski

Wymiany zobaczyć ich bilanse Bitcoin spadają podczas jego stosowania w kolcach DeFi.

Ilość Bitcoinów siedzących w portfelach giełdowych spadła do najniższej wartości od listopada 2018 roku.
W międzyczasie liczba BTC znajdujących się w obiegu w postaci owiniętych aktywów na innych łańcuchach blokowych zwielokrotniła się ponad dziesięciokrotnie w ciągu trzech miesięcy.
Ostatnie informacje o największej na świecie giełdzie instrumentów pochodnych Bitcoinów doprowadziły do jednego z największych wycofań BTC w historii.

Ilość Bitcoinów (BTC) znajdujących się w portfelach krypto walutowych spadła do najniższej wartości od listopada 2018 roku, wykazując tendencję spadkową od lutego.

Według danych Glassnode, łączna liczba Bitcoinów siedzących w portfelach depozytowych osiągnęła najwyższą w historii wartość 2,97 mln BTC 11 lutego 2020 r. i od tego czasu utrzymuje się w trendzie spadkowym. Na dzień dzisiejszy, liczba Bitcoinów zasiadających na giełdach spadła o ponad 13%, osiągając 2,57 miliona – najniższą wartość w ciągu prawie dwóch lat.

Saldo BTC na giełdach
Łączne saldo Bitcoin Era na giełdach scentralizowanych. (Obrazek: Glassnode)
Ponieważ giełdy kryptograficzne są notorycznie łamane regularnie, wydaje się, że posiadacze Bitcoinów zaczynają przedkładać samokontrolę nad płynność, a zamiast tego decydują się na zarządzanie własnymi kluczami prywatnymi.

Może to również oznaczać wzrost liczby długoterminowych posiadaczy, ponieważ ludzie coraz częściej starają się wycofać swoje aktywa z kaset wymiany walut kryptograficznych, aby usiąść na nich na długi czas.

Posłuchajcie The Decrypt Daily Podcast

Twoja dzienna dawka wiadomości o kryptokursztynie, nauce, plotkach i dyskusjach.

Podczas gdy na giełdach krypto walutowych salda BTC powoli maleją, wykorzystanie Bitcoin’a w zdecentralizowanych finansach (DeFi) znacznie wzrosło w tym roku. Według danych z DeFi Pulse liczba BTC zablokowanych w sieci Bitcoin Lightning od ponad roku stale rośnie i wzrosła z ~819 do prawie 1200.

BTC oznaczone na innych łańcuchach blokowych
BTC tokenizowane na innych łańcuchach blokowych. (Obrazek: Dune Analytics)
Podobnie, liczba BTC symbolizowanych na Ethereum gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, ponieważ więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej szuka możliwości przepchnięcia swoich BTC przez rosnącą liczbę aplikacji Ethereum DeFi. Obecnie w Ethereum znajduje się w sumie 92 583 BTC owinięte w żetony ERC-20 – liczba ta wzrosła dziesięciokrotnie od lipca.

Podobnie dramatyczny wzrost liczby RenBTC, czyli tokenów BTC w łańcuchu blokad Ren, nastąpił w ostatnich miesiącach – z 1.161 RenBTC trzy miesiące temu, do ponad 23.200 obecnie.

Bitcoin
Traderzy BitMEX wypłacili 243 miliony dolarów Bitcoinów w ciągu jednej godziny
Inwestorzy wycofali 23.200 Bitcoin (243 miliony dolarów) z kryptońskiej giełdy instrumentów pochodnych BitMEX w ciągu jednej godziny, według dostawcy danych Glassnode. To przyszło po tym, jak CFTC wystawił zarzuty przeciwko…

Chociaż nie jest jasne, co spowodowało stopniowe wycofywanie się BTC z giełd krypto walutowych w ogóle w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ostatnie doniesienia, że BitMEX – największa giełda instrumentów pochodnych Bitcoin – została oskarżona o działalność przestępczą przez CFTC, w ciągu niecałego dnia wycofano z niej ponad 22 300 BTC, co stanowi jedną z największych „giełd“ BTC w najnowszej historii.

I przypuszczalnie biorąc ilość Bitcoin na giełdach, do nowych rekordów.